E témakörről azért tartom fontosnak egy önálló bejegyzés elkészítését, mert a téma bővebb kifejtése jobban megvilágítja egy előző posztban említett terület fontosságát (a gyermek megismerése, elfogadása és a bizalmi kapcsolat kiépítése), és némi gyakorlati támpontot, illetve motivációt is adhat ennek megvalósításában.
A gyermeki kötődés szerepe, alakulása iskolai környezetben
Az elmúlt időszakban két szempontból is alkalmam volt mélyrehatóbban foglalkozni a kötődés témájával, ezen belül is, szakirodalmi betekintést nyertem a pedagógus és a gyermek közötti kötődés témakörébe.
Gyógyító beszélgetés a gyógypedagógiai munkában 1. rész
Mi a gyógyító beszélgetés? Miért és hogyan van jelentősége a gyógypedagógiai, pedagógiai munkában, hol és hogyan használhatjuk, milyen eszközök és módszerek állnak rendelkezésünkre a használatához, és milyen kompetenciák jogosítanak fel bennünket, gyógypedagógusokat, az alkalmazásukra.
Ezeket a kérdéseket igyekszem megválaszolni e bejegyzésemben, pszichológiai és gyógypedagógiai szakirodalmak tanulmányozása alapján, elsősorban Tringer László: Gyógyító beszélgetés c. könyve és Győri Miklós – Billédi Katalin – Bolla Veronika által szerkesztett A humán fogyatékosságok pszichológiája – A gyógypedagógiai pszichológia alapjai c., az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara által 2023-ban kiadott tankönyv A segítő kapcsolat, a segítő szerep pszichológiája c. fejezetének felhasználása által.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)